Regulamin wydarzenia, pod nazwą
“Factory of Sound Festival with Oggy Shop 2024”

 

 

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE:

  1. Niniejszy regulamin, (zwany dalej: „Regulaminem”) został wydany na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (tekst jednolity Dz.U. z 2023r., poz. 616, zwanej dalej „ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych”), na podstawie ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (tekst jednolity Dz.U z 2021r., poz. 1995, zwanej dalej „ustawą o ochronie osób i mienia”) oraz na podstawie przepisów ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks Cywilny (tekst jednolity Dz.U. z 2024r., poz. 1061, zwanej dalej „Kodeksem cywilnym”).
  2. Regulamin, zwany dalej „Regulaminem”, wydany jest przez Organizatora Wydarzenia pod nazwą: „Factory of Sound Festival with Oggy Shop 2024”, które odbędzie się w terminie 24.08.2024r. na terenie Hangaru Samolotowego w Pile, zwanego dalej „Wydarzeniem”, tj. przez Lux Consulting Tomasz Ciupak, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem NIP 5542784785, REGON 341340275, adres Morelowa 16, 85-362 Bydgoszcz, adres poczty elektronicznej: zwanego dalej „Organizatorem”.
  3. Regulamin obowiązuje wszystkie osoby przebywające na terenie organizowanego przez Organizatora wydarzenia artystyczno-rozrywkowego „Factory of Sound Festival with Oggy Shop”, obejmującego cykl koncertów muzycznych i pokazów artystyczno–pirotechnicznych, odbywającego się w terminie 24.08.2024r. na terenie Hangaru Samolotowego w Pile, zwanego dalej „Wydarzeniem”.
  4. Wydarzenie jest imprezą masową, o której mowa w przepisach ustawy z dnia 20 marca 2009 o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz.U. nr 62 poz. 504).
    Celem ustanowienia niniejszego Regulaminu jest zapewnienie bezpieczeństwa osób i mienia, a także bezpieczeństwa Wydarzenia poprzez określenie zasad wstępu, zachowania się i korzystania Terenu Wydarzenia i znajdującej się na nich infrastruktury, a także określenie warunków uczestnictwa w Wydarzeniu poprzez uregulowanie praw i obowiązków Uczestników Wydarzenia w związku z posiadaniem biletu wstępu na Wydarzenie.
  5. Poniższe określania używane w Regulaminie będą miały następujące znaczenie:
    „Bilet” oznacza indywidualną zgodę na uczestnictwo w Wydarzeniu. Oznacza wszystkie kategorie Biletów, w tym Karnety.
  6. „Identyfikator techniczny” oznacza identyfikator wydawany przez Organizatora osobom pracującym przy przygotowaniu i/lub realizacji Wydarzenia zgodnie z Regulaminem porządkowym dla kontrahentów i osób pracujących przy przygotowaniu i realizacji Wydarzenia.
  7. „Kierownik do spraw bezpieczeństwa” oznacza osobę wyznaczoną przez Organizatora, reprezentującą go w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom imprezy masowej;
  8. „Teren Festiwalu” oznacza wyznaczony obszar, na który mogą wejść jedynie uczestnicy Wydarzenia, na podstawie ważnego biletu.
  9. „Służby Porządkowe” oznaczają powołane przez Organizatora osoby, wpisane na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, o której mowa w art. 26 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. z 2021 r. poz. 1995), w tym pracowników agencji ochrony osób lub mienia, legitymujących się identyfikatorem, do dbania o bezpieczeństwo osób uczestniczących w Wydarzeniu, w tym do kontroli uprawnień Uczestników do wstępu na Teren Festiwalu. Członkowie Służb Porządkowych posiadają identyfikatory umieszczone w widocznym miejscu zawierające: nazwę wystawcy, numer identyfikacyjny i fotografię, okres ważności, pieczęć i podpis wystawcy. Służby Porządkowe działają w strefie Terenu Festiwalu, która stanowi Strefę Imprezy Masowej.
  10. „Służby informacyjne” oznaczają osoby podlegające kierownikowi do spraw bezpieczeństwa działające w czasie Wydarzenia na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego w Strefie Imprezy Masowej oraz na pozostałym Terenie Organizatora, w szczególności poprzez informowanie ich o przyjętych rozwiązaniach organizacyjnych. Członkowie Służb Informacyjnych posiadają identyfikatory umieszczone w widocznym miejscu zawierające: nazwę wystawcy, numer identyfikacyjny i fotografię, okres ważności, pieczęć i podpis wystawcy.
  11. „Pracownicy Ochrony” oznaczają osoby wpisane na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej lub kwalifikowanych pracowników zabezpieczenia technicznego, i wykonujące zadania z zakresu ochrony na rzecz przedsiębiorcy, który uzyskał koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony i mienia, z usług którego korzysta Organizator. Pracownicy Ochrony działają w celu zapewnienia bezpieczeństwa znajdujących się tam osób i mienia w zakresie dopuszczalnym przez prawo, uprawnienia i zadania Pracowników Ochrony mogą wykonywać osoby wykonujące zadania ochrony, w zakresie niewymagającym wpisu na te listy, na rzecz przedsiębiorcy, który uzyskał koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia, z usług którego korzysta Organizator.
  12. „Przedstawiciel Organizatora” oznacza osobę identyfikującą się Identyfikatorem Technicznym, uprawnioną do podejmowania decyzji w imieniu Organizatora.
  13. „Uczestnik Wydarzenia” oznacza osobę uczestniczącą w Wydarzeniu na podstawie Biletu. Uczestnikiem Wydarzenia może być także osoba małoletnia, w wieku od 16 do 18 lat, pod opieką osoby dorosłej i na wyłączną odpowiedzialność osoby dorosłej, pod pieczą której pozostaje (opiekun prawny), po nabyciu Biletów zarówno dla osoby małoletniej jak i dorosłej. Opiekunowie małoletni powyżej 16 roku życia zobowiązani są do posiadania przy wstępie na Teren Festiwalu dokumentu potwierdzającego wiek małoletniego. Brak dokumentu jest równoznaczny z koniecznością odmowy wstępu bez opiekuna.

II. SPRZEDAŻ BILETÓW:

  1. Bilety sprzedawane są wyłącznie na stronie https://factoryofsoundfestival.com/bilety/
  2. Organizator informuje, że stosownie do art. 38 pkt 12 Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r. poz. 827 ze zm.) nie ma możliwości dokonania zwrotu Biletu, za wyjątkiem szczególnych przypadków opisanych w pkt. 3 poniżej.
  3. W przypadku zmiany daty, miejsca lub istotnej zmiany w programie Wydarzenia, uczestnik Wydarzenia może zwrócić bilet przed rozpoczęciem imprezy za zwrotem całości sumy, na jaką on opiewał. Poza wskazanymi powyżej przypadkami bilet nie podlega zwrotowi.
  4. Odwołanie Wydarzenia w dniu jego planowanego odbycia (przed formalnym rozpoczęciem lub w trakcie) z przyczyn niezależnych od Organizatora (np. niebezpieczne zjawiska pogodowe jak burze, silny wiatr, silne opady deszczu lub gradu itp., nadzwyczajne sytuacje losowe jak np. pożar itp.) nie stanowi podstawy do zwrotu kosztu zakupu biletów Uczestnikom Wydarzenia.
  5. Organizator nie będzie zobowiązany do żadnej rekompensaty lub odszkodowania wobec posiadacza biletu wstępu na Wydarzenie, które z przyczyn niezależnych od Organizatora zostało odwołane lub odbyło się jedynie w części.
  6. Zakazana jest odsprzedaż Biletów na aukcjach, licytacjach lub prowadzona w jakikolwiek inny sposób wskazujący na zarobkowy charakter takiej odsprzedaży.
  7. Zakazane jest wszelkie publiczne oferowanie przeniesienia własności Biletów, w tym także w charakterze nagród w konkursach, loteriach, w sprzedaży premiowej lub jakichkolwiek innych promocjach, choćby było ono nieodpłatne. Bilet może zostać natychmiast unieważniony w przypadku odsprzedaży, próby odsprzedaży, próby skopiowania Biletu, oraz podejmowania innych działań, o których mowa w niniejszym punkcie, bez prawa do zwrotu należności poniesionych z tytułu jego zakupu.
  8. Organizator informuje, że zgodnie z art. 133 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (Dz. U. 2023 2119): „Kto nabywa w celu odprzedaży z zyskiem bilety wstępu na imprezy artystyczne, rozrywkowe lub sportowe albo kto bilety takie sprzedaje z zyskiem, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Usiłowanie oraz podżeganie i pomocnictwo są karalne.”
  9. Kupujący bilet Użytkownik akceptuje regulamin organizatora wydarzenia, obiektu lub miejsca w którym odbywa się Wydarzenie oraz ogólne zasady i warunki sprzedaży organizatora wydarzenia i dystrybutora biletów.

III. WSTĘP UCZESTNIKÓW WYDARZENIA NA TEREN FESTIWALU I DO STREFY:

  1. Prawo wstępu na teren Wydarzenia mają osoby, które okazały bilet wstępu wydany przez Organizatora w ramach puli ogólnie dostępnych biletów lub które otrzymały indywidualnie od Organizatora prawo wstępu na teren Wydarzenia, z zastrzeżeniem pkt 5. W przypadku, gdy Uczestnikiem Wydarzenia jest małoletni w wieku od 16 do 18 lat, może on uczestniczyć w Wydarzeniu wyłącznie pod opieką osoby dorosłej i na wyłączną odpowiedzialność osoby dorosłej, pod pieczą której pozostaje (opiekun prawny). Osoba dorosła może być opiekunem maksymalnie dwóch małoletnich osób uczestniczących w Wydarzeniu.
  2. Bez względu na spełnienie powyższych przesłanek określonych w pkt. 1, Organizator może odmówić wstępu na Teren Festiwalu a w szczególności zobowiązany jest zgodnie z przepisami ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych odmówić wstępu do Strefy Imprezy Masowej, omówionych w pkt IV.7 pkt 1) Regulaminu.
  3. Ocena przedmiotów i kwalifikowanie ich jako niebezpiecznych należy do:

– Służb Porządkowych – na Terenie Festiwalu będącym terenem imprezy masowej (tj. w Strefie Imprezy Masowej),

– Pracowników Ochrony – na pozostałym Terenie Festiwalu oraz na Terenie Organizatora.

  1. Organizator Wydarzenia może odmówić wstępu na Wydarzenie oraz przebywania na nim osobom:

a/nie posiadającym Identyfikatora,

b/noszącym buty o metalowych zakończeniach,

c/ których wygląd zewnętrzny uniemożliwia identyfikację,

d/ posiadającym plastikowe, szklane, metalowe pojemniki lub puszki itp.

e/ nie posiadającym dokumentu potwierdzającego tożsamość lub odmawiającym jego okazania.

  1. Organizator nie przewidział szatni. Nie odpowiada za rzeczy pozostawione lub zagubione.
  2. Opuszczenie Festiwalu przez uczestników Wydarzenia wiąże się z niemożnością wejścia na wykorzystany już bilet. Ponowne wejście na Festiwal następuje pod warunkiem zakupu nowego bilety wstępu.
  3. Wstęp do poszczególnych obiektów/stref na terenie Wydarzenia, w których odbywają się pokazy artystyczno-pirotechniczne i koncerty muzyczne w ramach Wydarzenia, z uwagi na względy bezpieczeństwa i wymiary obiektu, może być limitowany do określonej liczby osób. W takim przypadku o pierwszeństwie wejścia decyduje kolejność przybycia do obiektu/strefy.
  4. Z ważnych powodów lokalizacja Terenu Festiwalu może zostać zmieniona przed Wydarzeniem, przy czym Organizator poda informację o zmianie do publicznej wiadomości na stronie https://factoryofsoundfestival.com, nie później niż w terminie 7 dni przed rozpoczęciem Wydarzenia.
  5. Organizator zastrzega sobie prawo odwołania Wydarzenia najpóźniej na 3 dni przed planowanym terminem Wydarzenia, z uwagi na nadzwyczajne sytuacje uniemożliwiające zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom Wydarzenia.

IV.ZASADY ORGANIZACYJNE I PORZĄDKOWE:

  1. Na terenie Wydarzenia przebywają, wyznaczone przez Organizatora osoby, które mają za zadanie dbać o bezpieczeństwo osób przebywających na terenie Wydarzenia, zwane dalej „Służbami porządkowymi i „Służbami informacyjnymi”.
  2. Członkowie Służb porządkowych oraz Służb informacyjnych obowiązani są do noszenia w widocznym miejscu identyfikatora, który zawiera następujące informacje: nazwę wystawcy, numer identyfikacyjny i wizerunek twarzy, termin ważności, pieczęć i podpis wystawcy.
  3. Osoby przebywające na terenie Wydarzenia mają obowiązek posiadać przy sobie ważny dokument potwierdzający tożsamość, przez który należy rozumieć: dowód osobisty, tymczasowe zaświadczenie tożsamości, paszport, prawo jazdy, legitymację szkolną lub studencką, dokument stwierdzający tożsamość cudzoziemca albo inny dokument potwierdzający tożsamość, zaopatrzony w wizerunek twarzy i wiek.
  4. Służby porządkowe oraz Służby informacyjne przy wejściu na teren Wydarzenia, mogą zażądać od osoby wchodzącej na teren Wydarzenia okazania tego dokumentu.
  5. Osoby przebywające na terenie Wydarzenia są obowiązane zachowywać się w sposób niezagrażający bezpieczeństwu innych osób, a w szczególności przestrzegać postanowień Regulaminu.
  6. Służby porządkowe oraz Służby informacyjne uprawnione są do:
    sprawdzania i stwierdzania uprawnień do przebywania na terenie Wydarzenia, a w przypadku stwierdzenia braku takich uprawnień – wezwania ich do opuszczenia Wydarzenia, legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości,
    przeglądania zawartości bagaży i odzieży osób przebywających na terenie Wydarzenia, w przypadku podejrzenia, że osoby te wnoszą lub posiadają przedmioty, których posiadanie na terenie Wydarzenia, zgodnie z Regulaminem, jest zabronione, wydawania poleceń porządkowych osobom zakłócającym porządek publiczny lub zachowującym się niezgodnie z Regulaminem, a w przypadku niewykonania tych poleceń – wezwania ich do opuszczenia Wydarzenia,
    ujęcia, w celu niezwłocznego przekazania Policji, osób stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla dóbr lub osób powierzonych ochronie oraz osób dopuszczających się czynów zabronionych.
  7. Służby porządkowe zobowiązane są:

1) odmówić wstępu na Wydarzenie oraz uczestniczenia w nim osobie, która:

a/ zgodnie z ustawą z dnia 20 marca 2009 o bezpieczeństwie imprez masowych ma zakaz wstępu na imprezę masową w określonych tam przypadkach;

b/ odmawia poddania się czynnościom, określonym w ustawie z dnia 20 marca 2009 o bezpieczeństwie imprez masowych;

c/ znajduje się pod widocznym wpływem alkoholu, środków odurzających, psychotropowych lub innych podobnie działających środków;

d/ posiada broń lub inne niebezpieczne przedmioty, materiały wybuchowe, wyroby pirotechniczne, materiały pożarowo niebezpieczne, napoje alkoholowe, środki odurzające lub substancje psychotropowe, lub inne wyroby, napoje, środki lub substancje, których posiadanie, zgodnie z Regulaminem jest zabronione;

e/ zachowuje się agresywnie, prowokacyjnie albo w inny sposób stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa lub porządku publicznego;
nie posiada dokumentu uprawniającego do przebywania na terenie Wydarzenia;

f/ nie przestrzega Regulaminu,

2) do usunięcia z terenu, na którym odbywa się Wydarzenie, osób o których mowa w punkcie poprzedzającym.

  1. Czynności podejmowane przez Służby porządkowe oraz Służby informacyjne powinny być wykonywane w sposób zapewniający poszanowanie godności ludzkiej oraz innych dóbr osobistych osoby, w stosunku do której zostały podjęte.
  2. Służby porządkowe mogą użyć środków przymusu bezpośredniego, o których mowa w Ustawie z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych. Użycie środków przymusu bezpośredniego oraz dokumentowanie tego użycia przez Służby porządkowe, odbywa się na zasadach określonych w ustawie z dnia 24 maja 2013 r. o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej.
  3. Służby informacyjne są obowiązane do:

a/ informowania o udogodnieniach oraz wymogach bezpieczeństwa określonych przez Organizatora lub służby ratownicze;

b/ informowania o umiejscowieniu punktów pomocy medycznej, gastronomicznych i sanitarnych;

c/ nadzorowania bezpiecznego wejścia i wyjścia osób uczestniczących w Wydarzeniu;

d/ niedopuszczania osób uczestniczących w Wydarzeniu do miejsc nieprzeznaczonych dla publiczności;

e/ niezwłocznego reagowania na incydenty i zagrożenia oraz podejmowania niezbędnych działań zaradczych, w szczególności poprzez informowanie o nich Służb porządkowych;

f/ obserwowania wszystkich obszarów potencjalnego zagrożenia i przeciwdziałania nadmiernemu zagęszczeniu osób;

g/ pilnowania przestrzegania postanowień niniejszego regulaminu
reagowania na skargi składane przez osoby uczestniczące w Wydarzeniu.

  1. Na terenie, na którym odbywa się Wydarzenie i w jego bliskiej odległości zabrania się:
    a/ wnoszenia i posiadania broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, napojów alkoholowych (za wyjątkiem zakupionych u Organizatora na terenie imprezy masowej o zawartości alkoholu do 3,5 %), produktów spożywczych (za wyjątkiem zakupionych u Organizatora na terenie imprezy masowej), środków odurzających lub substancji psychotropowych, paralizatorów, miotaczy gazu, noży, pałek, łańcucha, petard, świec dymnych, laserów, wskaźników laserowych oraz przedmiotów, które mogłyby być wykorzystane jako pociski oraz wszelkich im podobnych, wszelkich opakowań szklanych, metalowych oraz plastikowych oraz wszelkich przedmiotów o ostrym zakończeniu, butli gazowych, dronów i bezzałogowych statków powietrznych,

b/ wnoszenia i posiadania sprzętu nagrywającego audio i video oraz sprzętu fotograficznego, a także wykonywania fotografii, nagrywania dźwięku i filmowania bez zgody Organizatora,

c/ prowadzenia bez zezwolenia Organizatora jakiejkolwiek działalności handlowej lub innej zarobkowej,

d/ wchodzenia do pomieszczeń lub na teren, oznaczonych jako „Zakaz Wstępu” (np: pomieszczeń służbowych, elementów konstrukcji sceny, pomieszczeń dla artystów, itp.),

e/ palenia tytoniu i papierosów poza oznaczonymi strefami dla palących,

f/ załatwiania potrzeb fizjologicznych poza toaletami,

g/ rzucania jakimikolwiek przedmiotami,

h/ używania otwartego ognia,

i/ palenia ognisk,

j/ używania urządzeń grillowych,

k/ dewastowania infrastruktury znajdującej się na terenie Wydarzenia,

l/ zakłócania porządku i zaśmiecania terenu,

ł/ wprowadzania zwierząt, z wyjątkiem psów przewodników,

m/ przebywania na terenie Wydarzenia poza godzinami jego trwania,

n/ wnoszenia i posiadania na terenie Wydarzenia plecaka, torebki lub innego rodzaju bagażu w rozmiarze większym niż rozmiar A4.

 

V.PRZEPISY KARNE WYNIKAJĄCE Z USTAWY O BEZPIECZEŃSTWIE IMPREZ MASOWYCH I KODEKSU KARNEGO:

  1. Kto nie wykonuje polecenia porządkowego, wydanego na podstawie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych lub przez Służby Porządkowe lub Informacyjne, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
  2. Kto wnosi lub posiada na imprezie masowej broń, inne niebezpieczne przedmioty, materiały wybuchowe, wyroby pirotechniczne lub materiały pożarowo niebezpieczne, podlega karze aresztu albo ograniczenia wolności.
  3. Kto, wiedząc, że jest dotknięty chorobą zakaźną, naraża bezpośrednio inną osobę na zarażenie taką chorobą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Jeżeli sprawca tego czynu naraża na zarażenie wiele osób, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10 (art.161 § 2 i § 3 Kodeksu Karnego, Dz. U. 2022 poz. 1138).

VI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

  1. Każda osoba przebywająca na terenie Wydarzenia zobowiązana jest przestrzegać wszystkich obostrzeń epidemiologicznych i reżimu sanitarnego wprowadzonych na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.
  2. Na terenie, na którym odbywa się Wydarzenie, mogą być używane światła stroboskopowe, a wszyscy uczestnicy mogą być narażeni na ciągłe przebywanie w strefie natężenia dźwięków, mogących spowodować uszkodzenie słuchu. Na szczególne niebezpieczeństwo narażone są kobiety w ciąży.
  3. Wszystkie osoby, które przebywają na terenie Wydarzenia, zobowiązane są stosować się do poleceń Służby porządkowej oraz Służby informacyjnej. Odmowa zastosowania się do tych poleceń może wynikać wyłącznie z uwagi na ich sprzeczność z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
  4. W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie stosuje się przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz, w zakresie dotyczącym Pracowników Ochrony – przepisy ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia oraz przepisów Kodeksu Cywilnego.
  5. Regulamin jest dostępny na stronie internetowej factoryofsoundfestival.com oraz przy wejściu na Wydarzenie.
  6. Regulamin wchodzi w życie z dniem 1.01.2024r.